Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Top 10 hojdačiek pre deti
22.07.2020
Top 10 hojdačiek pre deti
Záhradná sezóna v plnom rozsahu, preto sa oplatí vybaviť vaše batoľa správnymi doplnkami, ktoré ho povzbudia, aby trávil čas vonku. Pre deti je najdôl... čítať celé
Animácia chôdze a behu Lego - video
22.07.2020
Animácia chôdze a behu Lego - video
Filmy, v ktorých Lego bloky hrajú hlavné úlohy, môžu diváka skutočne priťahovať. Aby sa to však stalo, musíte sa najskôr naučiť základy filmového reme... čítať celé
Nákup tovaru okamžite bez DPH
07.08.2019
Nákup tovaru okamžite bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Zobraziť všetky články

 

 

 


Ponúkame široký výber strojov a náradia. Veríme, že si každý vyberie.

 

 

Stroje a náradie

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Animácia chôdze a behu Lego - video
22.07.2020

Animácia chôdze a behu Lego - video

Vytváranie filmov pomocou blokov Lego je únavná a časovo náročná úloha. Každý, kto sa s tým zaoberá, trávi v dielni dlhé hodiny. Ak chcete začať s týmto fascinujúcim dobrodružstvom, nemusíte kupovať profesionálne vybavenie a softvér. Naozaj dobrý film je možné urobiť pomocou smartfónu, stolových svetiel, niekoľkých blokov a bezplatných programov na úpravu filmu (používame najjednoduchšie - Windows Movie Maker).

Prípravy

Technické práce na filme začíname vytvorením stabilného stojana, na ktorom bude smartphone stáť. Ak sa telefón pohybuje okolo stojana, „Nebudú sa navzájom zhodovať a film sa bude„ triasť “.

Ďalším krokom bude pripevnenie základne k zemi. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi: buď pripojením stojana k montážnej doske alebo pripevnením k podkladu (napr. Pomocou lepiacej pásky alebo, ako je to v tomto prípade, maliarskej pásky). Je potrebné pripomenúť, že ani stojan, ani jeho pripevnenie k zemi nemusia byť pekné alebo estetické. Je dôležité, aby boli stabilné a funkčné.

príprava základov

Dekoracje

Ďalším krokom je vytvorenie dekorácie filmu na

klocki, by na filmie nie było widać „szpar” na łączeniach klocków. Co gorsza, dekoracja może się popsuć w trakcie robienia zdjęć. Wtedy całą pracę nad sceną trzeba powtarzać. płytce montażowej. Tu ogranicza nas wyłącznie fantazja. Im ciekawsza scenografia, tym lepiej. Należy tylko pamiętać, aby dokładnie łączyć ze sobą

Doska s dekoráciami by mala byť pripevnená k stolu. To sa dá urobiť pomocou tesárskych stláčaní alebo lepiacich alebo natieracích pások. Musíte tiež pamätať na nastavenie pozadia za montážnu dosku. Môže to byť ďalšia montážna doska, ale farebná štetina (napr. Modrá napodobňujúca oblohu) má pri tejto funkcii lepšiu výkonnosť. Teraz môžete nastaviť znak na dlaždici.

Smartfon umieszczamy na podstawce, włączamy aparat i ustawiamy tak, aby kadr obejmował dokładnie to, co chcemy (warto ustawić kadr trochę szerzej, wtedy przy montażu będzie można go nieco przyciąć). Przy pierwszym filmie wystarczą ustawienia automatyczne. Warto ustawić opóźnienie spustu migawki np. na 2 sekundy, by mieć pewność, że zdjęcia będą nieporuszone. Upewniamy się, że nic nie zasłania obiektywu, i zaczynamy zdjęcia.

upevnenie dlaždíc s dekoráciami

Pohybujúce sa čísla

Krok pokračuje

figurki Lego zamyka się w 5 zdjęciach (następny zaś – w czterech – bo ostatnia faza pierwszego kroku jest jednocześnie pierwszą fazą następnego). Warto pamiętać, że na zdjęciu 3. figurka nie jest przytwierdzona do podłoża. Taki sposób chodzenia postaci doskonale sprawdza się przy wyświetlaniu 12 lub 15 klatek na sekundę.

Aby sa všetko zviditeľnilo, pripevnili sme k substrátu malú tehlu. Budete mať možnosť „nasmerovať“ polohu figuríny a ak náhodou padla, bude ju môcť umiestniť na správne miesto.

imobilný Lego obrázok

V počiatočnej polohe je postava nehybná. Obidve nohy sú pripevnené k zemniacim úchytkám a ruky sú spustené pozdĺž tela.

figure Lego-step vpred

Jedna noha urobí malý krok vpred. Jedna noha je pripevnená k zemi, zatiaľ čo druhá „spočíva“ na ďalšej dlaždici. Ruky sa pohybujú. Pravidlo je jednoduché - keď pravá noha „ide“ dopredu, ľavá ruka sa pohybuje dozadu (a naopak). Tento jav nazývame princípom „opačných rúk“.

nastavenie rovnováhy figuríny Lego

Toto sú najťažšie fotografie z celého cyklu chôdze. Nohy nie sú spojené projekciou so zemou. Nastavenie čísiel v tejto polohe je dosť problematické, pretože musíte „nastaviť rovnováhu“ (môžete tiež pripojiť obrázok k zemi pomocou

plasteliny). Jeśli się pomylimy i figurka upadnie, będziemy mieli spory problem z ustawieniem jej z powrotem w odpowiednim miejscu. Ręce poruszają się według opisanej wcześniej zasady.

Postava Lego-leg na zadnej strane

Noha, ktorá bola práve pred chvíľou, je teraz stabilne pripevnená k výčnelku. Noha je dodávaná mierne zozadu. Ruky pomaly

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi